Kā izvēlēties gleznu mājas interjera?

Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Kas jums jāzina, lai izvēlētos īsto attēlu mājā.

Izstrādājot mūsu mājas interjeru, mēs cenšamies piešķirt tai individualitāti, zināmā mērā mēs veidojam mūsu iekšējās pasaules projekciju. Dzīves telpas atmosfēra būtu labvēlīga labam noskaņojumam un pasaules uzskatiem. Tādēļ ir svarīgi piešķirt pietiekami daudz laika, lai izvēlētos dekoru un piederumu priekšmetus, lai jūsu viesi justos ērti un ērti.

Glezniecība, iespējams, ir vienīgais veids, kā "ieelpot dvēseli" interjerā, atdzīvināt tukšās sienas, pārvērst neskaidru vietu reālajā mājā. Pat vienkāršs, garšas saskaņots attēls radīs istabas atmosfēru un raksturu, izraisa iekšēju reakciju un pozitīvas emocijas, noorganizēs kontemplāciju.

Ar tiešsaistes galeriju parādīšanās, mākslas darbu meklēšana jebkurā cenu diapazonā un ikviena gaume ir kļuvusi ļoti vienkārša. Izvēlieties sev piemērotu attēlu, tas nebūs grūti, tādēļ nav iemesla atteikties no šīs aizraujošās nodarbības.

Pieci vienkārši padomi palīdzēs jums izvēlēties pareizo gleznu:

  • Glezna lielums;
  • Krāsas;
  • Atrašanās vieta;
  • Rama;
  • Apgaismojums (pēc izvēles).

Glezna lielums

Pirms iegādāties attēlu, noskaidrojiet precīzu vietu, kur plānojat to pakārt. Tas ļaus jums aprēķināt audekla izmēru. Centies izvēlēties vietu, lai neradītu dīvainu nelīdzsvarotību telpā. Nelieciet nelielu attēlu uz pārāk lielas sienas un otrādi.

Liels glezna, kas novietots uz brīvās sienas, kļūs par telpas vizuālo centru, piesaistot aci. Augstumā attēls jānovieto acu līmenī.

Gleznā krāsas

Pārliecinieties, vai izvēlētais attēls atbilst telpas mēbelēm un kopējam dekoram. Attēla krāsām jābūt saskaņotām ar situāciju un jāievēro noteikta loģika. Rafinētā, diskrētajā interjerā jūs varat spēlēt kontrastā ar dinamiskas, spilgtas krāsas. Piemēram, sarkanos toņos attēls izskatās īpaši pievilcīgs uz pelēkas sienas. Un otrādi, spilgtā dekorētā dzīvojamā istabā ir labāk pakārt melnbaltu attēlu. Guļamistabām, protams, būs piemērotas gleznām mīksta krāsu shēmā.

Spilgts interjera glezna

Glezna atrašanās vieta

Neatkarīgi no tā, kāda veida vienošanās jūs izvēlaties, kompozīcija jebkurā gadījumā ir jākoncentrē.

Atrašanās vietas veidi:

1 siena - 1 glezna: izrotājiet sienu ar vienu gleznu, kas sajaucies ar pārējo dekoru telpā. Lielai platībai piemērots liels audekls. Tas kļūs par telpas centrālo objektu un tam būs ļoti spēcīga vizuālā ietekme.

Lielai platībai - liels glezna

Sienu gleznojumi: šī vienošanās Anglo-Saxonvalstīs ir ļoti izplatīta, mums tas ir mazāk populārs, taču joprojām tiek ievērots. Ar šāda veida izkārtojumu, siena ir piepildīta ar dažādu izmēru un stilu attēliem. Šī kompozīcija izskatās īpaši skaista mazās telpās. Tas dod viņiem apjomu un piesātinājumu.

Sienas ir piepildītas ar daudziem dažāda lieluma un stila gleznojumiem

Diptiķis, triptihs un citi attēla kompozīcijas papildinās skaļruņu telpu ar nelielu dzejas pieskārienu. Augsti sakārtotajā interjerā ieteicams ievietot triptihus ar nelielu asimetriju. Tas rada fantāzijas un svaiguma sajūtu.

Asimetriskais triptihs interjerā

Viena stila gleznas dažādās telpās: ar šo attēlu izvietojumu katrā istabā viņi turpina to pašu stāstu, it kā sakot kādu stāstu.

Apgaismošanas gleznas

Ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizo apgaismojumu jūsu gleznām, it īpaši, ja telpā nav pietiekami daudz gaismas. Apgaismojums akcentēs audekla spilgtumu, krāsas, tekstūru un atvieglojumu. Tomēr nevajadzētu ļaut tiešam saules stariem nokrist uz audekla, jo no tām krāsas laika gaitā izbalinās un attēls zaudē savu sākotnējo šarmu. Mēģiniet nevis ievietot attēlus siltuma avotu tuvumā, ne pārāk aukstajās un mitrās sienās.

Kā papildu gaismas avotu izvēlieties, piemēram, LED spuldzes vai kvēlspuldzes, kas nodrošina mīkstu apgaismojumu.

Gleznas ir vairāki apgaismojuma veidi:

  • Grīdas lampas - lēti gaismas avoti, piemēram, prožektori, kas uzstādīti uz grīdas. Šis apgaismojuma veids ir piemērots lielām telpām.
  • Pārvietojamas lampas ir gaismas avoti, kas piestiprināti pie sliedes un ļauj mainīt apgaismojuma virzienu.
  • Sienas lampas ir piestiprinātas pie sienas virs attēla vai tieši uz rāmja. Instalējot šīs ierīces, jums ir nepieciešams maskēt barošanas vadu, lai izvairītos no kompozīcijas sagrozīšanas.

Glezna rāmja izvēle

Daži vienkārši noteikumi, kas palīdzēs jums izvēlēties rāmi attēlam:

  • Ja attēls ir sarežģīts, ielādēts ar detaļu pārpilnību (ainavas vai klasiskās gleznas), izvēlieties vienkāršu baguītu, kas neradīs uzmanību skatītājam no attēla. Vienkārši rāmji ir piemēroti kompozīcijām, kas sastāv no dažādu ģeometrisko formu gleznām (kvadrātveida, taisnstūrveida, ovālas). Šeit jūs varat eksperimentēt ar rāmju krāsu, izvēlēties tos vienā krāsu shēmā.
  • Plakanie koka bagetes var tikt krāsotas vai lakotas, lai tās ievietotu telpu kopējā krāsu shēmā, un otrādi, tādējādi izceļot attēlu, koncentrējoties uz to.
  • Izvēloties baguetes krāsu un materiālu, nebaidās no novatoriskām idejām. Iespējams, ka jūsu eksperimenti atver jaunu ainu. Galvenais ir nevis slikta garša (lai gan tas ir maz ticams).
  • Modernā audeklā izvēlieties mēreni sarežģītu baguītu, piemēram, amerikāņu tipu, atstājot atstarpi starp audekls un rāmi. Un, ja jūs vēlaties panākt super modes izskatu, pakārt savu attēlu pilnīgi bez rāmja.